منوی سایت

کشف دارویی که می‌تواند کرونا را در ساعات اولیه درمان کند hrsACE2

بازدیدها: 494

داروی کرونا کشف شد

دانشمندان دارویی را کشف کرده‌اند که به شکل موثری جلوی اتصال ویروس کرونا به بدنه سلول‌ها را مسدود می‌کند و می‌تواند سبب درمان بیماری کووید ۱۹ (کرونا) در همان ساعات اولیه آلودگی به این ویروس شود.

به نقل از “ایندیپندنت” نتیجه تحقیقات در مورد این داروی جدید(داروی کرونا) ساعاتی پیش در نشریه معتبر Cell منتشر و سبب افزایش امیدها برای یافتن درمان موثر بیماری ناشی از ویروس کرونا شده است.

این داروی جدید توسط گروهی از دانشمندان در نقاط مختلف جهان و همچنین به سرپرستی دانشگاه بریتیش‌کلمبیا در کانادا کشف گردیده است.

 

داروی کرونا کشف شد

 

پزشکان و محققان برجسته ای در کانادا، اسپانیا و همچنین تیم زیست‌شناسی سوئد به ریاست دکتر علی میرعظیمی این تحقیقات را به صورت مشترک انجام داده‌اند.

داروی کشف‌شده توسط این گروه از تحقیقات بین‌المللی، اکنون نام علمی hrsACE2 را دارد و به‌ زودی آزمایش های بالینی آن توسط شرکت Apeiron Biologics در اروپا آغاز خواهد شد. خبرهای امید بخش از درمان بیماری کرونا را از سارجو دنبال نمایید.

این تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می‌تواند علاوه بر ریه به صورت مستقیم در رگ‌های خونی و کلیه ها نیز تکثیر شود. نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی نشان داده است که داروی جدید می‌تواند میزان ویروس در بافت آلوده را بین هزار تا پنج هزار برابر وضعیت عادی، کاهش دهد.

تحقیقات درباره این داروی(hrsACE2 ) جدید بر دو جنبه متمرکز بوده است. از یک سو نحوه تعامل ویروس با غشای سلول‌های بدن انسان و چگونگی بی‌اثر کردن مکانیسم اتصال ویروس به سلولهای بدن و آلوده کردن و از دیگر سو چگونگی گسترش عفونت در رگ‌ها و درگیر شدن کلیه با این بیماری است.

ژوزف پنینگر(سرپرست تیم تحقیق این دارو در دانشگاه بریتیش کلمبیا) گفته است که:

ما امیدواریم که نتایج تحقیقات ما به تولید گسترده داروی جدید برای درمان این بیماری همه‌گیر منجر شود.

 

درمان کرونا

 

در این تحقیق یک پروتئین کلیدی به نام ACE2 در سطح غشای سلولی کشف شده است که نقش مهمی در فرآیند اتصال ویروس به سلول‌های بدن ایفا می‌کند.

تحقیقات این دانشمندان در سال‌های گذشته و با مطالعه بر دیگر ویروس عضو خانواده کرونا یعنی سارس آغاز شده بود. پس از فراگیری بیماری کووید ۱۹ تحقیقات سرعت بیشتری یافت تا هرچه سریعتر داروی درمان این بیماری وارد سیستم بهداشتی جهانی شود.

محققان گفته‌اند که نبود داروی ضدویروس موثر برای آن دسته از ویروس‌هایی که از پروتئین ACE2 برای آلوده کردن بدن انسان استفاده می‌کنند، سبب خواهد شد تا همیشه یک درب پشتی برای آلودگی بدن انسان به این دسته از ویروس‌ها وجود داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که باید تحقیقات بالینی دارویی که می‌تواند کرونا را در ساعات اولیه درمان کند تکمیل گردد.

در مورد این پست نظر بدهید
[Total: 10 Average: 4.9]

آوریل 4, 2020
دسته بندی :
3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه
آخرین دیدگاه‌ها
ثبت و تبلیغات رایگان کسب و کار شما!
قرص چاقی در شیراز x بخوانید...