منوی سایت

فرهنگ شهر شیراز منطقه چند است؟

بازدیدها: 1599

فرهنگ شهر شیراز منطقه چند است؟

شاید برای شما سوال باشد که فرهنگ شهر شیراز منطقه چند است؟ که در ادامه توضیحاتی راجع به این منطقه به شما داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فرهنگ شهر شیراز منطقه چند است؟

فرهنگ شهر شیراز منطقه چند است؟

منطقه فرهنگ شهر شیراز

منطقه شش شهرداری از سال 1372 در حد انتهای شمال غربی شهر شیراز راه‌اندازی شده است . این منطقه از غرب توسط بلوار فرهنگ شهر، از شمال توسط مرز اراضی صنایع الکترونیک و رودخانه خشک، از شمال شرقی و شرق توسط باغهای قصرالدشت و از جنوب توسط خیابان شمس‌ معالی‌آباد محدود می‌شود. (البته محدوده طرح تفصیلی)

این منطقه در مرغوبترین اراضی شمال غرب شیراز واقع شده است و در مجموع بافتی نوساز دارد که محصول توسعه شهری شیراز به سمت شمال غرب در دهه‌های اخیر است . احداث کارخانه صنایع الکترونیک و مجموعه‌های آپارتمانی معالی‌آباد و ایجاد دسترسیهای مناسب به این منطقه- در پیش انقلاب- جاذبه لازم را جهت گسترش موجهای توسعه مسکونی فراهم آورد و بعد از انقلاب طرحهای تفکیکی که اغلب بدون رعایت حداقل ضوابط شهرسازی، همراه با فعالیت بسازوبفروشها، بورس‌بازی زمین و . . . است ، در این منطقه آغاز شد.

منطقه شش به دلایل موقعیت استقرار، هسته اولیه شکل‌گیری و زمان گسترش آن، وضعیت کاملاً متفاوتی از سایر مناطق شیراز دارد. این تفاوت در نقش منطقه بر کلان شهر شیراز و مسایل و معضلات درونی منطقه متبلور شده است.

این شهرداری  جهت ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به مردم شریف و فرهیخته و با فرهنگ ساکن در محدوده خدماتی محول شده در موقعیت جغرافیایی ذیل تشکیل و راه‌اندازی گردیده است .

شمالاً: مشرف به کوه حد فاصل شهر جدید صدرا

جنوباً: مشرف به کوه جبل دراک و کوه تنگه سرخ

شرقاً: ‌مشرف به بلوار معالی آباد

غرباً: مشرف به محدوده روستای گویم

جمعیت: ۲۰۰٬۰۰۰ تن

در مورد این پست نظر بدهید
[Total: 1 Average: 5]

دسامبر 9, 2019
دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت و تبلیغات رایگان کسب و کار شما!
خرید لوازم خانگی در شیراز x بخوانید...