منوی سایت

پرستار کودک در شیراز

بازدیدها: 93

پرستار کودک در شیراز

تا حالا برای فرزندانتان به دنبال پرستار کودک در شیراز بوده اید؟ شما پدر و مادران عزیز به این فکر کردید که برای فرزندان خود به دنبال استخدام پرستار در منزل باشید؟ ما قصد داریم در مقاله موضوعاتی درباره پرستار کودک در شیراز برای شما به اشتراک بگذاریم.

 

کار پرستار کودک چیست؟

همگام با افزایش زنان شاغل در کشور، افراد و مراکز مسئول نگهداری از نوزادان و کودکان مانند مهدکودک ها و پرستاران کودک در کشور ایجاد شده اند. آنها در ساعاتی که مادران سرکار خود هستند و یا برای کاری نمی توانند در کنار فرزندانشان باشند، از بچه ها مراقبت می کنند. برخی از مادران ترجیح می دهند به جای گذاشتن فرزند خود در مهدکودک، پرستاری را استخدام کنند که در خانه از او مراقبت کند. حتی در برخی موارد پرستار کودک به صورت شبانه روزی به نگهداری از کودک می پردازد.

بنابراین کار پرستار کودک معمولا مراقبت از کودکان در خانه های شخصی افراد است. میزان و نوع مسئولیت پرستار بر اساس سن کودک و تعداد آنها متفاوت است. مثلا برای نوزاد، پرستار باید به موقع به او غذا داده، پوشکش را تعویض و به میزان لازم او را بخواباند. ولی وقتی از کودک ۵ ساله مراقبت می کند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، باید با او بازی کرده، او را به گردش برده و آموزش هایی را نیز به او بدهد. پرستار کودک قبل از هر چیز باید عاشق بچه ها باشد و از نگهداری و بودن با آنها لذت ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، باحوصله و تا حدی شوخ طبع باشد. او باید خلاق بوده و بتواند فعالیت های جالب و جذابی را برای بچه ها تدارک ببیند.

 

پرستار کودک در شیراز

پرستار کودک در شیراز پرستار کودک دیوار شیراز

 

پرستاری از کودک به چه معناست؟

خانواده ها به دلیل مشغله ها ی زیاد روزمره همواره نیازمند افرادی هستند که بتوانند با خیال راحت کودکان عزیزشان را به آن ها بسپارند یا چنانچه مادر از پس مسئولیت های کودک یا کودکان(به خصوص چند قلو ها)بر نمی آید نیازمند یک فرد کمکی می باشند.امروزه با تغییر شیوه زندگی اکثر مادر و پدرها برای تامین نیاز های زندگی هر دو شاغل می باشند در نتیجه وقت رسیدگی به کودکان به صورت تمام و کمال را ندارند.کودکان زیر 5 سال به شدت نیازمند فردی برای وقت گذاشتن و بازی کردن با آنها می باشند. برای حل این معضل پرستار کودک پیشنهاد می شود. پرستار کودک فردی باتجربه و دانش بالایی در ضمینه پرستاری از کودک می باشد. در خدمات پرستاری از کودک فرزند شما طبق برنامه ریزی دقیق و تفکیک شده و در چهار چوب تعیین شده رشد می کند. پرستاران کودک بر اساس نوع نیاز خانواده ها و مشخصات کودکان فرستاده می شوند.

مشخصات کودکان شامل مواردی همچون سن،قد، وزن، وضعیت روحی و جسمانی، داشتن بیماری های خاص و … می باشد. پرستاران کودک همواره آموزش ها و دوره های پرستاری را دیده اند و دارای مدرک می باشند.پرستار باید بتواند در شرایط بحرانی بهترین تصمیم گیری ها را انجام دهد و همواره از کودکی که پرستاری می کند به چشم فرزند خود نگاه کند همچنین تمام تصمیم گیری هایی که برای کودک انجام می دهد باید در راستای پیشرفت و تکامل کودک باشد. پرستار کودک باید برای تمام سنین کودک سلامت بهداشتی کودک را فراهم کند زیرا سیستم ایمنی کودک هنوز تکامل نیافته و در برابر خطر های احتمالی بسیار آسیب پذیر می باشد. قبل از درخواست پرستار کودک همواره باید مشاوره های لازم جهت انتخاب مناسب ترین فرد با مشخصه های سازگار با کودک انجام شود. همچنین بهتر است پس از انتخاب پرستار، مادر در کنار او باشد تا پرستار با شرایط تربیتی خانواده آشنا شود و بتواند کارش را بدون نقص انجام دهد.

پرستار کودک در شیراز

پرستار کودک در شیراز پرستار کودک شیراز نی نی سایت نیاز به پرستار کودک در منزل

 

پرستار کودک کیست؟

امروزه به شخصی که در نگهداری کودک به مادر کمک می‌کند، پرستار کودک یا پرستار بچه می‌گویند. در زمان قدیم به زنی که در نگهداری کودک به مادر کمک می‌کرد دایه یا لَلِه یا دَدِه گفته می‌شد. دایه گاه به معنای زنی است که بچهٔ زن دیگری را شیر دهد. همچنین گاه به معنای ماما و قابله، کسی که کمک می‌کند بچه‌ای زاده شود، است.

پرستار کودک یا پرستار بچه به شخصی گفته می شود که در نگهدار ی و مراقبت از کودک به مادر کمک می کند. یکی از بزرگترین دغدغه های مادران شاغل، نگهداری کودکشان می باشد که بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند این کار توسط پرستار کودک در منزل صورت بگیرد. اما از آنجاییکه پرستار کودک در منزل، زمان زیادی را با کودک دلبند شما سپری می کند، تاثیر بسیاری بر رفتار و کردار کودک شما خواهد داشت بنابراین انتخاب یک پرستار کودک یا پرستار بچه خوب، مطمئن و دلسوز بسیار حائز اهمیت است. اگر شما هم تصمیم به استخدام پرستار بچه در منزل دارید باید با حقوق کودک خود و حقوق پرستار بچه آشنا باشید. هزینه پرستار کودک در منزل بر اساس انتظارات شما متفاوت است.

 

پرستار کودک در شیراز

پرستار کودک در شیراز هزینه نگهداری کودک در منزل نیاز به پرستار در شیراز مراقب سالمند در شیراز

 

پرستار کودک در منزل باید متناسب با سن کودک باشد:

سن کودک از نکات مهم اولیه است که باید در هنگام انتخاب پرستار کودک در منزل در نظر گرفته داشته باشید. اگر کودک دلبند شما در سنین پایین تر است، پرستار بچه باید مهارت های نگهداری از کودک را داشته باشد و داشتن تجربه کاری بسیار مهم است. توجه داشته باشید که پرستارانی که تجربه نگهداری از بچه های سنین پایین را دارند یا خودشان مادر هستند گزینه بهتری جهت نگهداری بچه در منزل می باشند.

در مورد کودکان بزرگتر شرایط فرق می کند و پرستار کودک در منزل باید تحصیلات مرتبط داشته باشد چرا که باید توانایی پرداختن به کارهای آموزشی کودک را داشته باشد علاوه بر آن بتواند با کودک بازی های متناسب با سن او انجام دهد.

 

مهارتهای لازم برای پرستار کودک در منزل:

  • تجربه و تسلط کافی در مراقبت از کودک
  • داشتن اطلاعات کامل از شرایط نگهداری از کودک در منزل
  • صبور بودن و داشتن روحیه شوخ طبعی
  • علاقه مند بودن به کودکان
  • توانایی برقرار کردن ارتباط خوب با کودک و خانواده کودک
  • برنامه ریزی فعالیت های مهیج و سرگرم کننده برای کودکان
  • مسئولیت پذیر بودن
  • مهارت کنترل امور در شرایط بحرانی
  • مهارت حفظ آرامش در شرایط کاری پرفشار
  • پر انرژی بودن

 

پرستار کودک در شیراز

پرستار کودک در شیراز موسسه پرستاری در شیراز استخدام پرستار در منزل شیراز

 

جهت آشنایی با مهدکودک های شیراز کلیک نمایید.

در مورد این پست نظر بدهید
[Total: 3 Average: 5]

مارس 20, 2020
دسته بندی :
1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
ثبت و تبلیغات رایگان کسب و کار شما!
کفپوش شیراز x بخوانید...