منوی سایت

ترک اعتیاد شیراز

بازدیدها: 332

ترک اعتیاد شیراز

ترک اعتیاد شیراز راه نجات افراد گرفتار در دام اعتیاد. آیا آدرس بهترین مراکز ترک اعتیاد شیراز را می شناسید؟ با روند درمانی کلینیک های ترک اعتیاد شیراز آشنایی دارید؟ در ادامه به بررسی راه های ترک اعتیاد شیراز می‌پردازیم. کلینیک های ترک اعتیاد در شیراز را معرفی می‌کنیم.

 

اعتیاد چیست؟

ترک اعتیاد در شیراز | سم زدایی در شیراز

 

اعتیاد یک پدیده مخرب اجتماعی است زیرا آثار نامطلوب و عواقب وخیم آن تنها دامن‌گیر شخص معتاد نمی‌شود بلکه همه افرادی را که به‌گونه‌ای با معتادان وابستگی و ارتباط نزدیک دارند فرا می‌گیرد به‌خصوص که فرد معتاد مسوول اداره یک خانواده نیز باشد.

اعتیاد به مواد مخدر یکی از بزرگترین مشکلات دنیای امروز است از جمله معروفترین موادهای اعتیاد آور می توان به هروئین، مورفین، متادون، تریاک، شیره، شیشه، حشیش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفین یا ب 2 و … اشاره داشت. در مناطق مختلف دنیا بسته به ذائقه و شرایطی موجود در آن منطقه مصرف یک یا چند تا از این مواد مخدر بیشتر است.

یکی از مسائلی که بسیاری از افراد درگیر آن بودند عدم اطلاع از آدرس کمپ های ترک اعتیاد شیراز بود، به همین دلیل برای تسهیل دسترس مردم شیراز به مراکز ترک اعتیاد، آدرس برخی مراکز ترک اعتیاد در شیراز را جمع آوری و در اینجا معرفی می کنیم.

اعتیاد و مصرف مواد مخدر، علاوه بر آسیب های جسمی، روحی و روانی ای که به شخص مصرف کننده وارد می سازد، مشکلاتی را برای اعضای خانواده فرد معتاد در پی داشته و روند زندگی شخصی او را دچار اختلال می کند، امروزه مراکز ترک اعتیاد بسیاری در کشور با هدف کمک به درمان معتادان فعالیت می کنند، این مراکز با کمک به این افراد، برای بهبودی و بازگشت به موقعیت جسمی، اجتماعی، خانوادگی و توانایی های معتادان تلاش می کنند.

 

سم زدایی در ترک اعتیاد شیراز به چه معناست؟

ترک اعتیاد در شیراز | مراکز ترک اعتیاد در شیراز

 

هنگامی که سموم و الاینده ها وارد بدن می شوند، ابتدا کبد و سپس کلیه ها اقدام به جذب ان ها از طریق خون می کنند و در مرحله‌ی بعد به کمک مکانیزم های مختلف این سموم را به خارج از بدن هدایت می کنند که به این روند پاکسازی خون یا سم زدایی می گویند. به طور کلی در حوزه ی اعتیاد سم زدایی مداخله ی درمانی است که در هنگام ایجاد وابستگی بدن به یک ماده ی مخدر در فرایند تجربه‌ی نشانگان قطع یا در موارد مصرف بیش از حد یا سوء مصرف انجام می شود .

مصرف مواد مخدر، فرد را از نظر جسمی و روانی وابسته می کند. برای درمان وابستگی جسمی، پزشک نقش بسیار مهمی دارد درحالی که طی درمان وابستگی روانی، نقش اساسی به عهده بیمار می باشد، که با کمک راه کارهای ارائه شده توسط روان پزشک می تواند به رهایی و ترک مواد دست یابد.

با توضیحات فوق می توان گفت که سم زدایی، روشی درمانی است که وابستگی جسمی و بدنی فرد معتاد را نسبت به مصرف مواد از بین می برد البته، رهایی کامل از وابستگی، در صورتی مثمر ثمر است که علائم ترک کاهش یافته و فرد بتواند با مصرف مواد مقابله و در نهایت، دوره ترک را با موفقیت به پایان رساند. هزینه سم زدایی با توجه نوع ماده مصرفی متفاوت است.

برای ترک اعتیاد در شیراز، به مراکز سم زدایی فوق سریع در شیراز و کمپ های ترک اعتیاد مراجعه کنید.

 

سم زدایی در ترک اعتیاد شیراز به چه صورت انجام میشود؟

کلینیک ترک اعتیاد شیراز

 

درمان اعتیاد به روش سم زدایی فوق سریع یک روزه به صورت بستری، از روش های سم زدایی معتادان است، این روش نیازمند آگاهی از شرایط فرد، مانند مدت زمان ابتلا به مصرف مواد، نوع ماده مصرفی، وجود بیماری های دیگر در فرد معتاد و بسیاری از فاکتورهای دیگر می‌باشد، نوع انتخاب روش درمانی با صلاحدید پزشکان و روانشناسان در مراکز سم زدایی فوق سریع در شیراز انجام می گیرد.

 

انواع سم زدایی در ترک اعتیاد شیراز چیست؟

در این قسمت از مقاله به انواع سم زدایی در ترک اعتیاد شیراز پرداخته ایم. با ما همراه باشید تا با انواع سم زدایی بیشتر آشنا شوید.

 

سم زدایی یابونی:

روشی است که فرد حداقل در مدت یک هفته مواد اعتیادآور را مصرف نمی کند و بدون اینکه هیچ دارو یا ماده جایگزین استفاده کند درد و سختی ناشی از خماری را تحمل می کند که در صورت ادامه یافتن، به تدریج اثر ماده مخدر از بین می رود، این روش ترک اعتیاد در شیراز و شهرهای دیگر، از گذشته رواج داشته و امروزه در مراکز ترک اعتیاد، به عنوان یکی از روش های سم زدایی معتادان انجام می شود.

 

سم زدایی با کلوتیدین بصورت سر پایی:

دومین روش سم زدایی است که با سختی بسیار همراه است. در این روش، مصرف مواد مخدر متوقف می شود و پزشک با تجویز داروها و داروی اصلی به نام کلوتیدین سم زدایی را انجام می دهد.

 

سم زدایی با دارو های آگونیست:

در این نوع سم زدایی، پزشک داروی متادون یا بوپرکسین را تجویز می کند، مقدار مصرف دارو طبق برنامه مشخص و منظم کاهش یافته، سپس متوقف می شود همزمان با تجویز و کاهش مصرف دارو علائم خفیف خماری هم بروز یافته و به تدریج از بین می رود، در صورتیکه دارو شخصاً و بدون تجویز پزشک مصرف شود عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد این روش موفق ترین روشی است که مورد توجه بیماران نیز می باشد. RD یا سم زدایی سریع، در روش RD فرد معتاد به مدت حدافل چهار روز در بیمارستان بستری می شود و با تجویز دارو های مورفین با سرعت بیشتری دفع شده و پاکی صورت می گیرد.

 

UROD یا سم زدایی فوق سریع یک روزه به صورت بستری:

در این روش، داروهای آنتاگونیست با حجم زیاد استفاده می شود به دلیل این که بیمار در حال هوشیاری بوده، تحمل علائم ترک را ندارد، بیهوشی عمومی صورت می گیرد.
اعتیاد یک بیماری است و باید با ان به مشابه یک بیماری برخورد کرد. فرد مصرف کننده ی مواد مخدر به دلیل ضعف های روحی و جسمی در مقابل این بیماری مزمن احساس ناتوانی و شکست کرده و در تصمیم گیری برای انتخاب درمان صحیح و سریع با مشکل و تردید مواجه می شود که همین امر باعث ترس از قطع مصرف و تکراری شدن این چرخه ی معیوب اعتیاد می شود، بنابراین این مهم راهنمایی و رهنمود های اطرافیان و خانواده ی بیمار را می طلبد تا با بررسی، سنجش و تشخیص صحیح و به هنگام، بیمار را هرچه سریع تر به یکی از مراکز مجاز تخصصی ترک اعتیاد ارجاع دهند.

 

سم زدایی سریع:

از گذشته تا کنون روش های متعدد سم زدایی توسط مراکز تخصصی ترک اعتیاد انجام شده است که میزان تاثیرگذاری و رضایت بخشی از انان در بیماران متفاوت بوده است.  اما تاکنون بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد ترک اعتیاد بدون هیچ گونه دارو می باشد که هیچگونه عوارضی برای بیمار نداشته و مورد تایید تمامی متخصصین و صاحب نظران در حوزه ی درمان اعتیاد می باشد .

 

نکات مهم برای ترک اعتیاد

ترک اعتیاد شیراز | نکات مهم هنگام ترک اعتیاد در شیراز

 

در این میان نکته ای که بسیار حائز اهمیت است انتخاب صحیح و موشکافانه ی این مراکز می باشد چراکه متاسفانه این روزها بازار مراکز غیر مجازی که به اسم ترک اعتیاد توسط افراد غیر متخصص و سودجو دایر می شوند و درمان های غیر اصولی و بعضا ازمایشی را به بیماران ارائه می دهند بسیار داغ است.

درمان هایی تحت عنوان: عوض کردن خون، شوک الکتریکی، دستکاری نوروترنسمیترها و…که اغلب بی نتیجه بوده و یا عوارضی مانند: کما، سینکوب و حتی مرگ را در پی داشته اند. بنابراین اقدام سریع و به موقع و انتخاب روش درمانی مناسب یکی از نکات اصلی در شروع درمان اعتیاد می باشد. پس از یافتن مکان مناسب و به روز و قرار گرفتن در مرحله ی درمان اولین گام درمانی سم زدایی می باشد.

 

لیست مراکز ترک اعتیاد شیراز

نام مرکز ترک اعتیاد شیراز

آدرس مرکز ترک اعتیاد شیراز

تلفن مرکز ترک اعتیاد شیراز

مرکز ترک اعتیاد پردیس شیراز صدرا، کوچه ی پالیز، انتهای کوچه سمت راست، کانون ترک اعتیاد پردیس 09172262858
مرکز ترک اعتیاد روز نو شیراز شیراز، قصرالدشت، سه راه عفیف آباد، ساختمان کیمیا 07136290847
مرکز ترک اعتیاد فردای روشن شیراز شیراز، نبش پزشکان، ساختمان یاقوت، طبقه دوم واحد 8 07136340017
مرکز ترک اعتیاد درسا شیراز شیراز، شهرک گلستان، فلکه اول، نبش شیرینی تندیس 07136202830
مرکز ترک اعتیاد دکتر رئیسی شیراز شیراز، بلوار چمران، بالاتر از کوچه 22 07136278150
مرکز ترک اعتیاد پی سی شیراز شیراز، بلوار هفت تنان، کوچه27،جنب بهزیستی مرجانی 07132288258
مرکز ترک اعتیاد ارم شیراز شیراز، خیابان فراشبندی، بین بلوار باهنر جنوبی و صفایی جنوبی 07138346989
مرکز ترک اعتیاد پرتو شیراز شیراز، خیابان اردیبهشت، جنب بیمارستان امامی، طبقه اول واحد 18 07132343533
مرکز ترک اعتیاد زندگی دوباره پارس شیراز شیراز، میدان گلسرخ 09905035367
مرکز ترک اعتیاد آرمان شیراز شیراز، خیابان شیشه گری، روبه روی مسجد حسن بن علی (ع) 07137363099
در مورد این پست نظر بدهید
[Total: 2 Average: 5]

فوریه 19, 2020
دسته بندی :
1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
ثبت و تبلیغات رایگان کسب و کار شما!
خالبرداری در شیراز x بخوانید...