بیمارستان شهید فقیهی شیراز
share on facenama share on cloob share on facebook share on twitter share on whatsapp share on telegram

بیمارستان شهید فقیهی شیراز

بیمارستان شهید فقیهی شیراز

 

بیمارستان شهید فقیهی شیراز:

بیمارستان شهید فقیهی واقع در استان فارس، شهرستان شیراز بیمارستانی است آموزشی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ظرفیت ۳۷۳ تخت ثابت که در سال ۱۳۳۰ شمسی تأسیس گردید.

هم اکنون این بیمارستان دارای بخش های زیر است :

اورژانس، اتاق عمل، دیالیز، شیمی درمانی، آنژیوگرافی، CCU, ICU جراحی، ICU داخلی، ارولوژی، نورولوژی، پوست، جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی، جراحی سرطان، جراحی کولورکتال، داخلی، ICU قلب باز، POST جراحی قلب و آنژیوگرافی، داخلی عفونی، اتفاقات جراحی، اتفاقات داخلی، اتفاقات زنان، روماتولوژی، فوریتهای داخلی، فوریتهای جراحی و دیگر واحدهای پاراکلینیکی و درمانگاهی می‌باشد.

از امکانات ویژه این بیمارستان پرتودرمانی حین عمل IORT و شیمی درمانی هیپرترمیک داخل شکمی یا هایپک HIPEC می‌باشد.

منبع : ویکی پدیا

آدرس بیمارستان شهید فقیهی شیراز

بیمارستان شهید فقیهی شیراز کجاست

 

  • آدرس فارس – شیراز – خیابان زند – بیمارستان فقیهی
  • ادرس بیمارستان فقیهی در گوگل مپ نزدیکترین مسیر بروید
  • تلفن 07132351087 , 07132351089 , 07132351090 , 07132351092 , 07132351094 , 07132351096 , 07132351098 , 07132351099

سایت بیمارستان شهید فقیهی شیراز

 

اطلاعات تکمیلی :
نوع بیمارستان : دولتی- دانشگاه علوم پزشکی شیراز
تخصص بیمارستان : عمومی (جنرال)
نهاد ها و بیمه های طرف قرارداد با بیمارستان شهید فقیهی شیراز :

 

• تامين اجتماعي • خدمات درماني • نيروهاي مسلح (ارتش) • كميته امداد • شركت بيمه ايران • بانک صادرات استان فارس • زندانهاي استان فارس • شركت نفت • كانون بازنشستگان صنعت نفت • صدا و سيماي مركز استان فارس

سیستم نوبت دهی بیمارستان شهید فقیهی شیراز :• تلفنی : ۳۲۱۲۵۲۰۲ ، ۳۲۱۲۵۲۰۱

• اینترنتی : دارد مراجعه به وب سایت

دسترسی به خطوط BRT و مترو :

  • دسترسی به مترو : ندارد
  • دسترسی به BRT : ندارد
فضای استراحت و تفریحی در بیمارستان : ندارد
خدمات ویژه و خدمات تخصصی بیمارستان : بخش دیالیز ، سنگ شکن
بخش رسیدگی به شکایات :فرم مربوط به شکایات را پر کرده و در صندوق شکایات انداخته

تماس با شماره تلفن ۳۲۳۵۱۰۸۷ الی ۹۹ داخلی ۵۴۶۷ و بیان شکایت

ساعات ملاقات بیمارستان شهید فقیهی شیراز :همه روزه از ساعت ۱۴ تا

______________________________________________

مراجعه ۳۸۸هزار و ۷۳۱ نفر به واحد‌های پاراکلینیک و ۱۲۴هزار و ۷۲۹ نفر به درمانگاه، همچنین انجام ۶هزار و ۹۶۶ عمل جراحی در همین بازه زمانی، نمودی دیگر از سطح خدمات رسانی بیمارستان شهید فقیهی بوده است.

وی اضافه کرد: مجموع آمار مراجعه به اورژانس بیمارستان شهید فقیهی در سال گذشته،۷۰هزار و ۱۸۲ نفر بوده که از این تعداد، ۲۶هزار و ۷۹۵ نفر بستری شدند، همچنین تعداد مراجعان به واحد‌های پاراکلینیکی این مرکز، ۷۰۶هزار و ۲۲۳ نفر بوده و ۲۴۷هزار و ۶۴۹ نفر هم در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان پذیرش شدند.

رییس بیمارستان شهید دکتر فقیهی، اظهار کرد:

این بیمارستان در سال گذشته نیز نزدیک به ۱۲هزار عمل جراحی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

به گفته اکبری، در این بیمارستان علاوه بر بخش‌های جراحی و داخلی، بخش‌های ریه و مراقبت‌های ویژه جراحی و داخلی، هر کدام با ۱۱ تخت فعال، پذیرای بیماران است.

همچنین علاوه بر بخش‌های بستری و پاراکلینیکی این بیمارستان، ۹ اتاق عمل جراحی عمومی و دو اتاق عمل جراحی قلب، با میانگین سالیانه نزدیک به ۱۲هزار عمل جراحی، در خدمت رسانی به بیماران با اساتید متخصص و فوق تخصص فعال است.

او یادآور شد:

بخش‌های بستری هایپر و پوست این بیمارستان، به عنوان بخش‌های منحصر به فرد در جنوب کشور به شمار می‌روند.

این بیمارستان با تجهیزات و امکانات کافی و نیز بخش‌های جراحی آنکولوژی، کولورکتال، عمومی، یورولوژی، قلب و عروق، زنان، لاپاراسکوپی، غدد، گوارش، نورولوژی، روماتولوژی، ریه، عفونی، مراقبت‌های ویژه جراحی و داخلی، هایپر، پوست و همچنین بخش‌های پاراکلینیک، شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، اکو، فیزیوتراپی، کت لب، اندوسکوپی، کولونوسکوپی، سنگ شکن، الکترو فیزیولوژی قلب، شیمی درمانی حین عمل، به تمامی بیماران از استان فارس، استان‌های همجوار و جنوبی کشور و حتی از سراسر کشور، خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارایه می‌دهد.

در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان شهید فقیهی نیز با حضور پزشکان فوق تخصص غدد، ریه، گوارش، قلب، خون، روماتولوژی، نورولوژی، زنان، کلیه و مجاری ادراری، انواع سرطان‌ها و پوست، در دو نوبت کاری صبح و عصر، به مراجعان ارائه خدمات می‌شود.

دکتر اکبری اضافه کرد: بیمارستان شهید دکتر فقیهی و مرحوم نمازی، دو مرکز مهم ارجاع بیماران گروه داخلی و جراحی از سراسر استان و جنوب کشور محسوب می‌شوند.

که در همین راستا، همواره شاهد حجم بالای مراجعه به این دو مرکز هستیم؛ ۹۲ درصد مراجعان به اتفاقات بیمارستان شهید دکتر فقیهی به صورت مستقیم و هشت درصد هم به کمک سیستم اورژانس و یا مرکز پایش مراقبت‌های درمانی به این مرکز مراجعه می‌کنند.

با اجرای طرح تحول نظام سلامت، بیمارستان شهید فقیهی به عنوان یکی از بیمارستان‌های پیشگام در اجرای سیاست‌ها و بسته‌های خدمتی این طرح، شناخته شده است.
انتهای پیام/م

منبع : yjc.ir

در مورد این پست نظر بدهید
[Total: 1 Average: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *