منوی سایت

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

بازدیدها: 125

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

تا حالا به راههای از بین بردن رسوب ضخیم کتری فکر کرده اید؟ چه روش هایی برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری وجود دارد؟ کتری و سماور از پر استفاده‌ترین وسایل در آشپزخانه ایرانی هستند. استفاده طولانی مدت از سماور و کتری موجب ایجاد گچ و رسوب در آنها می‌شود. به‌همین دلیل است که توجه به نگهداری آنها و اطلاع از ترفندهای رفع رسوب کتری و سماور بسیار مهم است. با ما همراه باشید تا چند ترفند برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری را به شما یاد بدهیم.

 

رفع رسوب کتری:

برای جرم های نسبتا تازه و لایه های نازک آهکی، ابتدا کتری را داغ کنید و سپس مقداری آب یخ درون آن بریزید با این روش جرم ها به آرامی از جدار کتری کنده می شوند توجه داشته باشید برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود چرا که موجب از بین رفتن لحیم داخل آن می گردد.

 رفع گچ کتری و سماور:

می توانید مقداری سرکه درون کتری ریخته و مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس آب آن را خالی کرده و بشویید و دوباره از آب پر کنید و بگذارید بجوشد این کار برای از بردن بوی نامطبوع سرکه از داخل کتری بسیار موثر است.

 

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

از بین بردن رسوب ضخیم کتری از بین بردن رسوب ضخیم کتری با نرمک

 

از بین بردن رسوب ضخیم کتری با نوشابه:

یک روش جالب و البته کارآمد، برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری نوشابه است. نوشابه به راحتی تمام رسوبات داخل کتری را از دیواره‌های آن جدا می‌کند. برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری با نوشابه، کافیست یک بطری نوشابه را درون کتری خالی کرده و آن را بجوشانید. بعد از جوش آمدن، کتری را خالی کرده و به خوبی آن را با آب تمیز کنید. نوشابه یک روش عالی برای از بین بردن رسوب سماور، نیز محسوب می‌شود.

 

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

از بین بردن رسوب ضخیم کتری از بین بردن رسوب ضخیم کتری نی نی سایت نوشابه برای از بین بردن جرم کتری

 

از بین بردن رسوب ضخیم کتری با جوش شیرین:

جوش شیرین علاوه بر نظافت وسایل مختلف خانه، می‌تواند برای از بین بردن رسوب ضخیم سماور و کتری نیز کارآمد باشد. برای از بین بردن این رسوبات کافیست، مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید، این نسبت باید یک به دو باشد. این ترکیب را درون کتری ریخته و بگذارید روی اجاق تا بجوشد. بعد از جوشیدن محلول، آن را درون سینک خالی کنید و سپس با یک قطعه اسفنج تمیز درون آن را به خوبی تمیز کنید.

 

از بین بردن رسوب کتری با آبلیمو:

یکی دیگر از مواد طبیعی برای از بین بردن رسوب کتری، لیمو است. لیمو در هر خانه‌ای یافت می‌شود و بی‌ترید ارزان‌ترین روش برای از بین بردن جرم ضخیم کتری است. یک عدد لیموی طبیعی بردارید و آن را به صورت حلقه‌ای برش بزنید. درون کتری را با آب پر کنید و چند حلقه لیمو را به آب بیافزائید و کتری را روی اجاق قرار دهید تا آب و لیمو باهم بجوشند. سپس اجاق را خاموش کرده و بگذارید کتری خنک شود.

 

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

از بین بردن رسوب ضخیم کتری نمک برای رسوب کتری

 

از بین بردن رسوب شیر سماور:

روش موثر دیگر برای رسوب زدایی استفاده از سیب زمینی رنده شده است در ظرف مورد نظر با توجه به اندازه ظرف دو یا سه سیب زمینی رنده کنید و اجازه دهید با آب به مدت نیم ساعت بجوشد، سپس یک تکه زاج سفید کوبیده شده به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید، آب آن را خالی کنید بشویید و بگذارید با آب تازه بجوشد.

اگر مقدار رسوبات حجیم نیست وکتری مورد نظر شما کوچک است می توانید درون آن آب بریزید و به مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود، آن را بشویید و با آب تازه بگذارید به جوش بیاید.

 

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

از بین بردن رسوب ضخیم کتری

در مورد این پست نظر بدهید
[Total: 5 Average: 5]

مارس 27, 2020
دسته بندی :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
ثبت و تبلیغات رایگان کسب و کار شما!
پرستار کودک در شیراز x بخوانید...